Co da Ci tenis ziemny?
Sport i zdrowie

Co da Ci tenis ziemny?

Uprawianie sportu pod postacią tenisa ziemnego, niezależnie od wieku osób grających, może dać naprawdę wiele korzyści na różnych płaszczyznach. Bez problemu możemy wyodrębnić zalety fizyczne, psychiczne, a także społeczne – właśnie dlatego tenis ziemny dla wielu osób jest tak atrakcyjnym sportem.

W opinii publicznej powszechne jest przekonanie, że tenis ziemny jest sportem zarezerwowanym dla osób zamożniejszych. Jest to myślenie błędne, a jako dowód możemy przytoczyć dużą (i jeszcze rosnącą) liczbę szkółek i akademii tenisowych zarówno dla osób młodszych, jak i starszych. Dlaczego więc uprawianie tenisa ziemnego jest tak atrakcyjne dla wielu osób?

Wysiłek i odpowiednia nauka

Nie da się ukryć, że tenis ziemny wymaga od grających nabycia pewnych umiejętności technicznych. Poprawny backhand i forehand nie przychodzi od razu, trzeba mieć bowiem pewne doświadczenie z gry, by być dobrym technicznym zawodnikiem.

Dla wielu osób to właśnie to może być wyzwaniem, które uatrakcyjnia rozgrywkę. Progres własnych umiejętności działa bowiem motywująco i jest najlepszą nagrodą za włożony wysiłek. Wzmaga również wiarę we własne umiejętności i podbudowuje pewność siebie.

Zalety

Zarówno zdrowe nawyki żywieniowe, jak i regularna aktywność fizyczna w tygodniu są bardzo wartościowe. Należy sobie uświadomić, że sport nie wpływa jedynie na nasze ciało, ale również na psychikę, właśnie z tego względu trenowanie jakiejkolwiek dyscypliny sportowej jest mile widziane u dzieci i nastolatków.

Mecze tenisa ziemnego mogą wpływać w świetny sposób na nasze samopoczucie. Podbudowując pewność siebie, zwiększamy jednocześnie poczucie własnej wartości. Wymieniając psychologiczne plusy uprawiania tenisa ziemnego, nie sposób nie wspomnieć o wykształceniu się chęci do rywalizacji, która – szczególnie u młodszych osób – ma dosyć duże znaczenie i wywiera wpływ na poszczególne płaszczyzny życia.

Nie da się ukryć, że aspekty fizyczne również warte są podkreślenia. Uprawianie sportu pobudza nasze ciało do spalania zbędnych kalorii, a także korzystnie wpływa na wiele aspektów funkcjonowania organizmu: odpowiedni poziom dotlenienia czy chociażby poprawa krążenia krwi. Sport jest zatem polecany wszystkim osobom, które nie borykają się z poważniejszymi problemami zdrowotnymi.

Jak zacząć?

Mogłoby się wydawać, że już na początku tenis ziemny wymaga większych nakładów, przejawiających się w kupnie odpowiedniego sprzętu. Tymczasem uposażenie dla początkujących nie jest drogie, na rynku dostępnych jest wiele sklepów oferujących zróżnicowane wyposażenie, co ułatwia znalezienie odpowiedniego sprzętu dla siebie. Jedynym czynnikiem, który może przeszkadzać nam w rozpoczęciu treningów, jest zbyt niski poziom motywacji.

W rozpoczęciu treningów jakiegokolwiek sportu motywacja wydaje się odgrywać rolę szczególną. Można powiedzieć, że to ona jest odpowiedzialna za wszystko – jeśli jej poziom jest odpowiedni, to zaczniemy lub będziemy kontynuować trenowanie, jeżeli zbyt niski (co wynika z różnorodnych przyczyn), to bardzo szybko przestaniemy.

Magazyn Tenisa – sklep internetowy dostępny na stronie http://skleptenisowy24.pl/ oferuje wysokiej jakości sprzęt tenisowy, począwszy od rakiet i odzieży, a skończywszy na siatkach i sprzęcie dla trenerów.

Post Comment