Czystość w biurach ma znaczenie – jak o nią zadbać?
Biznes i finanse

Czystość w biurach ma znaczenie – jak o nią zadbać?

Niektórzy odnajdują się w… Może nie w chaosie, ale w artystycznym nieładzie. Po prostu lubią żyć w takim otoczeniu. Jednak… Jednak jest bardzo cienka granica między artystycznym nieładem a brudem. I nie jest to granica, którą warto jest przekraczać. Zwłaszcza w miejscu pracy. W końcu zostało udowodnione, że uporządkowane wnętrza to zdecydowanie lepsze wnętrza. Bez względu na to, gdzie odnajdują się poszczególne jednostki. W końcu w miejscu pracy trzeba zachować pewne, ogólne przyjęte, standardy.

Porządek ma znaczenie!

Porządek naprawdę ma znaczenie. I to na każdym szczeblu. Warto jednak te rozważania na temat czystości zacząć od tego, co widać. Jeżeli biurko przy którym człowiek pracuje lub też pokój, który zajmuje w pracy jest nieuporządkowany – wszędzie leżą jakieś papiery, kubki po kawie czy całe mnóstwo innych rzeczy, których wcale nie powinno tam być – łatwo na tym skupić wzrok. A stąd już bardzo prosta droga do zaniedbania swoich obowiązków służbowych. A nawet jeżeli nie zaniedbania jakiegoś rażącego to z całą pewnością praca, która mogłaby zająć dwie-trzy godziny, zajmuje dwa razy więcej. Zostało udowodnione już dawno temu, że nieuporządkowane wnętrze sprzyja rozproszeniu się. Dużo łatwiej pracuje się i uczy w otoczeniu, w którym brak wszelkiego rodzaju „rozpraszaczy”. A żeby takich rozpraszaczy się pozbyć – trzeba najpierw posprzątać. Jeżeli sprząta się regularnie – nie ma problemu.

A co ze zdrowiem?

Jednak nieporządek to nie tylko rozpraszacze wszelkiego rodzaju, które doprowadzają do spadku motywacji do pracy. To nawet nie tylko chaos, który dezorganizuje pracę i sprawia, że wszystko idzie wolniej, bo nie można znaleźć określonych dokumentów, narzędzi czy innych rzeczy niezbędnych do wykonywania pracy szybko i bezproblemowo. Poważny nieporządek może również narazić na szwank ludzkie zdrowie. Wpływ czystości w miejscu pracy na zdrowie został już udowodniony. W końcu jeżeli istnieją miejsca, które nie są sprzątane – to stanowią one idealne środowisko do rozwoju bakterii. Bakterii, które mogą być bardzo groźne dla zdrowia. W końcu w miejscu pracy można być narażonym na naprawdę bardzo niebezpieczne bakterie. Dużo bardziej niebezpieczne niż te, na które człowiek się jeżeli nie dba o porządek w miejscu swojego zamieszkania. W końcu w domu można spotkać się najczęściej ze „swoimi” bakteriami. W miejscu pracy jest zupełnie inaczej. W końcu tam człowiek jest narażony na spotkania z mnóstwem ludzi, którzy mogą przenieść nawet bardzo niebezpieczne bakterie, których dużo lepiej jest unikać i eliminować ze swojego otoczenia.

Usługi sprzątające mają znaczenie

O ile w domu można sprzątać samodzielnie – w miejscu pracy naprawdę lepiej jest zatrudnić do sprzątania profesjonalną firmę. W końcu to właśnie pracownicy tego typu firm mają odpowiednie środki do tego, by pozostawić otoczenie czyste i całkowite bezpieczne dla ludzi, którzy w nich przebywają. Dlatego warto poświęcić dość czasu i energii, by znaleźć najlepszą możliwą firmę sprzątającą. A jeżeli już się taką znajdzie – należy się jej trzymać.

One Comment

Post Comment