Gry komputerowe – stereotyp niebezpiecznych gier
Rozrywka

Gry komputerowe – stereotyp niebezpiecznych gier

Niestety trzeba przyznać, że niezwykle dużo ludzi uważa jeszcze, że elektroniczna rozrywka są niebezpieczne i to oczywiście one sprawiają, że młodzi ludzie popełniają przestępstwa. To jest zdumiewająco dziwne, ponieważ nasza rodzima gałąź gier video bardzo prężnie się rozwija (mamy renomowanych reprezentantów w tej specjalności!), a drugim nie przeszkadza to w formułowaniu takich czy też innych negatywnych sądów albo opinii.

Od niedawna niesłychanie dużo gracze zagrywają się w postapo. Z pewnego względu tak gry te inni się podobają – może dlatego, że niektóre z tytułów wydają się wieszcze? Nade wszystko chyba to najbardziej do nich zachęca. To jest trochę wymyślne, ale lubię eksplorować opustoszałe i zniszczone światy, poszukiwać surowców, które pozostały czy ważnych substratów, napotykać na zorganizowane w pewien sposób grupki oraz prowadzić rozmowy z nimi, zajmować się handlem. To wszystko jest możliwą przyszłością w obliczu zagłady cywilizacji, takiej jak totalna wojna nuklearna, uderzenie meteorytu na glob czy też wykształcenie się nowej, krytycznej i choroby nie do uleczenia.

Elektroniczna rozrywka pozwalają nam na niedługi moment utożsamić się z protagonistą szczególnie z takich uniwersów oraz zobaczyć jego historię. Zwyczajowo gracze bawią się tak, że albo utożsamiają się z protagonistą oraz przedsiębiorą takie decyzje, które są trafne i które prawdopodobnie przedsięwzięliby w takich uniwersach, albo szkicują w wyobraźni psychikę postaci oraz chcę grać stosownie do jego psychiki.

Tak można grać o wiele ciekawiej, przynajmniej w gry z rodzaju RPG. W takich przypadkach historie te są w stanie w rzeczywistości wciągnąć – niektórzy gracze są tu odpowiednim przykładem, bo skończenie czterech tytułów z pewnego świata gry ze wszelkimi deelcekami (wciągnęło mnie to do reszty) nieomalże zajmuje dwanaście miesięcy. Rok ciśnięcia w tak naprawdę jeden tytuł!

Rzecz jasna, że rekomendujemy wszystkim ludziom granie w gry komputerowe. Nie jest tak, jak słyszymy i czyta się w mediach – zabawa przed konsolą z zachowaniem zdrowego rozsądku jest w stanie dać nam multum korzyści. Dla dzieci może to być między innymi angielski, dlatego że przez granie w gry są one w stanie prędzej się go nauczyć. Znam wiele ludzi, którzy dokładnie tym sposobem nauczyli się angielskiego, przez co ich przyszła nauka była owocniejsza!

Post Comment