W ostatnim czasie panele fotowoltaiczne stały się bardzo popularne, wręcz modne. Fotowoltaika w Krakowie, czy Rzeszowie to już codzienność, która nikogo nie dziwi. Panele fotowoltaiczne na Podkarpaciu, czy w Małopolsce stały się bardzo powszechne ze względu na kilka istotnych kwestii. Co decyduje o wzroście zainteresowania fotowoltaiką? Wyjaśniamy!

Fotowoltaika Podkarpacie – w służbie ekologi

Pierwszą istotną kwestią jest ekologia. Szacuje się, że za 30 lat dwie trzecie energii będzie pochodziło ze źródeł odnawialnych. Dlaczego? Emisja dwutlenku węgla na całym świecie jest zatrważająca. Dzięki energii odnawialnej jesteśmy w stanie to zmienić. Zasadniczo bezpośrednio produkcja energii przez panele fotowoltaiczne w ogóle nie powoduje emisji CO2. Jedyny ślad węglowy pozostawiają procesy produkcji poszczególnych komponentów instalacji. Niemniej jednak ślad ten jest bardzo niewielki. Fotowoltaika wytwarza mniejszą emisję szkodliwych substancji dla środowiska, niż inne, tradycyjne źródła energii. Z każdej 1kWh emitowane jest o dziesięć razy mniej dwutlenku węgla niż w przypadku paliwa gazowego, oraz dwadzieścia razy mniej, niż w przypadku paliwa węglowego. Jest więc nad czym się zastanawiać.

Polska, jako członek Unii Europejskiej ma obowiązek zmienić postępowanie w ramach gospodarki energetycznej, aby sprostać europejskim normom emisji gazów cieplarnianych. Dzięki temu powstają możliwości uzyskania dotacji przy instalowaniu fotowoltaiki. Przykładem jest program “Mój prąd”, czy “Stop Smog”. Dostępność dotacji jest kolejnym powodem, dla którego coraz więcej gospodarstw domowych decyduje się na takie rozwiązania w zakresie pozyskiwania energii.

Fotowoltaika Rzeszów w profesjonalnym wydaniu

Kolejny powód, dla którego fotowoltaika stała się tak modna, to dostępność. Na rynku znajdziemy wiele firm zajmujących się dystrybucją i instalacją paneli fotowoltaicznych. Warto jednak być ostrożnym przy wyborze i zapoznać się z ofertami kilku firm. Na co trzeba zwrócić uwagę? Przede wszystkim na wiarygodność instalatora, a co za tym idzie rekomendacje klientów, ich opinie i recenzje. Rzetelny instalator da nam gwarancję na sprzęt i serwis w razie awarii. Przy dobrze zainstalowanym sprzęcie, awarie zdarzają się bardzo rzadko. Niemniej jednak warto zabezpieczyć się poprzez zapewnienie sobie serwisu. Polecamy również skorzystać z opcji pozostawienia w rękach profesjonalistów regularnej konserwacji instalacji fotowoltaicznej.

Panele fotowoltaiczne zapewniają niezależność

Niezależność również jest bodźcem do montażu instalacji fotowoltaicznej. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy prąd w miejscach, gdzie do tej pory nie było to możliwe, gdzie nie ma standardowej sieci. Za przykład może posłużyć jacht czy domek letniskowy na działce rekreacyjnej. Instalacja fotowoltaiczna daje nam również niezależność w sytuacjach, kiedy następuje awaria ogólnej sieci energetycznej. W takich sytuacjach, mamy zmagazynowaną energię i problem braku prądu w gospodarstwie domowym nas omija. Nie można również zapominać o kwestiach finansowych. Profesjonalna instalacja fotowoltaiczna pozwala zredukować koszty korzystania z energii elektrycznej w zasadzie do zera.

Realizacje dla domu, biznesu i rolnictwa – https://sm-project.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here