Plecak to jedno z tych akcesoriów, które sprawdza się przy każdej okazji. Korzystają z nich zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Sprawdza się zarówno na uczelni, w pracy, jak również podczas całodziennej wycieczki w plener ze znajomymi. Czy nie warto zatem sięgnąć po taki, który nie tylko wspomoże ciebie, ale i środowisko?

Ekologiczna postawa podczas zakupów

Wokół nas pełno jest obecnie akcesoriów i gadżetów. Wystarczy udać się do najbliższego centrum handlowego, by zostać wręcz zasypanym przez oferty producentów. Podczas kupowania zazwyczaj kierujemy się w pierwszej kolejności własnym gustem, a w drugiej funkcjonalnością danego przedmiotu. Coraz więcej osób zwraca jednak uwagę także na aspekty ekologiczne.

Pragnąc chronić środowisko, warto wybierać te przedmioty, które wykonane są z materiałów wytrzymałych i nie będą musiały zostać szybko przeznaczone do utylizacji. Biorąc pod uwagę, jak ogromne ilości plastiku weszły już na stałe do naszego środowiska, dobrze jest ograniczać jego wykorzystanie do minimum. W miarę możliwości warto sięgnąć także po produkty pochodzenia naturalnego lub z recyklingu. Dziś chcielibyśmy zaprezentować plecaki, które należą właśnie do tej ostatniej grupy.

Z czego powstaje ekologiczny plecak z recyklingu?

Ekologiczne plecaki, które powstały z materiałów odzyskanych za pomocą recyklingu, przygotowywane są ze zużytych banerów reklamowych. Banery tworzone są najczęściej z materiałów winylowych, które zapewniają im odporność na warunki zewnętrzne, wytrzymałość oraz dobrą kolorystykę nawet po długim czasie spędzonym na zewnątrz. Te same zalety przejmują także plecaki, które zostały z nich wykonane. Dlatego wybierając jeden z nich, można mieć pewność, iż posłuży naprawdę długo.

Co więcej, dzięki wykorzystaniu materiałów już raz zużytych, plecak taki przyczynia się do ochrony środowiska. Kupując go, sprawiamy, że banery zostają ponownie wykorzystane, zamiast trafić na wysypisko. W ten sposób liczba odpadów się zmniejsza, a na plecak nie musi być zużywany inny materiał.

Unikatowy i ręcznie robiony

Plecaki z recyklingu odznaczają się nie tylko pozytywnym wpływem na środowisko. Ich dodatkowe cechy, które przyciągają do nich zainteresowanie, to unikatowy, modny wygląd oraz ręczne wykonanie. Dzięki nim każdy z nich odznacza się swoim niezwykłym czarem i sprawia, że nikt nie przejdzie obok niego obojętnie.

Jednym z najpiękniejszych modeli jest plecak Laguna, który charakteryzuje się niezwykłą, zielono-niebieską kolorystyką oraz ciekawą poduszką powietrzną w górnej części klapy. Jest ona zamykana na klamerkę, a całość plecaka na zamek błyskawiczny. Klapka jest użyteczną częścią całego plecaka, gdyż po rozłożeniu zwiększa jego objętość. Bez problemu w tym modelu zmieści się teczka A4, podręczniki lub laptop, dlatego idealnie sprawdzi się wśród studentów.

 

fot. materiały prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here