Przeprowadzka – z czym to się wiąże?
Dom

Przeprowadzka – z czym to się wiąże?

Zdecydowanie przeprowadzka nie jest tylko i wyłącznie dniem, podczas którego przewozimy swoje rzeczy z mieszkania pierwszego, do drugiego. Przeprowadzka to tak naprawdę cały szereg czynności powiązanych ze sobą jak i także spraw organizacyjnych. O tychże organizacyjne sprawy musimy zadbać i to z dużym wyprzedzeniem. Musimy w czasie przeprowadzki postępować zgodnie z jakimś konkretnym harmonogramem.

Rozpocząć cała akcje powinniśmy już miesiąc przed planowaną przeprowadzką. Bardzo wiele osób zapomina o tym, że należy przed przeprowadzką powiadomić wszelkie firmy, urzędy czy też instytucje o swoim terminie przeprowadzki. Najważniejsze takowe instytucje to: Urząd Pocztowy, ZUS, Urząd Skarbowy, Kasa Chorych, BANK, firma ubezpieczeniowa, kablówka, zakład energetyczny, gazownię, wydawnictwa oraz także firmę komunikacyjną. Na przeprowadzkę przyda nam się także urlop. Bez dni wolnych raczej nie będziemy mieć czasu na zrobienie przeprowadzki. Dlatego też ten wspomniany już miesiąc wcześniej powinniśmy uzgodnić z pracodawcą urlop. Do przeprowadzki przyda nam się także firma przeprowadzkowa. Dlatego też także ten termin powinniśmy mieć załatwiony przed przeprowadzką.

Jeśli chodzi o termin miesiąca wcześniej to byłoby na tyle. Jednak to nie koniec. Jakieś najlepiej trzy tygodnie wcześniej powinniśmy zrobić porządki. Porządek z naszymi rzeczami jest konieczny. Musimy podjąć decyzję czy oby na pewno wszystkie te rzeczy będą nam jeszcze potrzebne. Najrozsądniej jest pozbycie się tego i owego. Wiadomo jednak, że nie wyrzucimy wszystkiego. Rzeczy, które nam zostaną należy odpowiednio spakować. Gdy planujemy sami wszystko spakować to musimy obowiązkowo rozejrzeć się za kartonami. Jakieś minimum dwadzieścia kartonów to absolutne minimum. Potrzebne nam także będą foliowe worki. Tak naprawdę gdy wyżej wymienionych worków czy też kartonów nie mamy skąd wziąć to oczywiście możemy je kupić w różnych sklepach. Najważniejsze przy pakowaniu jest to, aby pakować osobno porcelanę, szkło, artykuły spożywcze oraz odzież.

Rzeczy, które mogą się podczas przeprowadzki potłuc powinniśmy zabezpieczyć folią czy też papierem. Każdy spakowany karton nie powinien być cięższy niż dwadzieścia pięć kilo. Zależy nam przecież, aby nic się nie popsuło w drodze, prawda? Obowiązkowo także każdy karton należy podpisać. Pomoże nam to już w rozkładaniu rzeczy w naszym nowym mieszkanku. Warto także spisać ile kartonów mamy na konkretne pomieszczenie. Ułatwi to zdecydowanie nasza pracę. Gdy mamy dzieci to warto zorganizować na czas przeprowadzki nad nimi opiekę. Opiekę zorganizować musimy także naszemu kotu czy też psu. Myślę, że zagwarantowanie opieki warto sobie zostawić na dwa tygodnie przed planowaną przeprowadzką.

Gdy atmosfera robi się już mocno nerwowa to musimy zabrać się za oddanie książek do biblioteki, wypowiedzenie ostatnich umów, oddanie płyt do wypożyczalni, opróżnianie lodówki jak i także zrobić sobie szczegółowy plan rozstawienia mebli w mieszkaniu nowym.

Jak widzimy troszkę obowiązków na naszej głowie będzie, ale jednak dzięki odpowiedniemu pakowaniu jesteśmy w stanie to zadanie wykonać i to na piątkę.

Post Comment