Jak wybrać funkcjonalny narożnik do salonu?
Dom

Jak wybrać funkcjonalny narożnik do salonu?

Popularny narożnik to mebel, który w ostatnich latach wrócił do łask. Chętnie używany przez naszych dziadków, na wiele lat wyparty został przez nowoczesne kanapy, wersalki i fotele. W ostatnim czasie jednak użytkownicy, a także architekci wnętrz docenili jego funkcjonalność i wygodę, co spowodowało wzrost zainteresowania tym meblem. I dobrze! Narożnik jest bowiem takim elementem salonu, który spełnia wiele funkcji jednocześnie.

W ciągu dnia stanowi główny mebel wypoczynkowy, który pomieści całą rodzinę, w nocy może zamienić się w rozkładane, wygodne łóżko, dla gości. Dzięki swoim gabarytom sprawia, że nie potrzebujemy upychać w salonie już żadnego dodatkowego siedziska. Również dostępność wielu rodzajów tkanin obiciowych sprawia, że z łatwością dostosujemy ten mebel do naszego wnętrza. Jak zatem wybrać narożnik, który doskonale dopasuje się do naszego salonu?

  1. Wielkość: na rynku dostępnych jest wiele rodzajów narożników – od małych, 3-4 osobowych modułów stanowiących połączenie kanapy z małym szezlongiem, do naprawdę potężnych modułów z dwoma pełnowymiarowymi szezlongami po bokach i obszerną kanapą w środku. Zanim dokonamy ostatecznego wyboru, warto zastanowić się nad naszymi potrzebami oraz dokładnie zmierzyć salon, uwzględniając miejsce, w którym narożnik miałby się znaleźć, a następnie zmierzyć w sklepie sam mebel. Narożnik jest dość obszernym meblem i jeśli nie zmierzymy go dość dokładnie, może się okazać, że zdominuje nasz salon. Jeśli mamy możliwość – warto do mierzenia nie tylko użyć standardowej miarki, ale także stworzyć wizualizację w specjalnym programie. Programy takie możemy znaleźć w Internecie, lub na specjalnych stanowiskach w centrach handlowych.
  2. Funkcja: warto zastanowić się, jakie funkcje powinien spełniać nasz wymarzony narożnik. Czy zależy nam wyłącznie na wygodnej kanapie, czy będziemy go używali również jako sypialni lub łóżka dla gości. Jeśli planujemy osobno zakup fotela, czy małej sofy – możemy zdecydować się na mniejszy narożnik, jeśli ma być on jednak głównym meblem wypoczynkowym, warto by był naprawdę wygodny i przytulny.
  3. Wygoda: nie kupujmy narożnika przez Internet, a przynajmniej nie od razu. Zanim zdecydujemy się na ostateczny zakup, obejrzyjmy kilka różnych modeli, dotknijmy faktury tkaniny, rozsiądźmy się wygodnie, obejrzyjmy też wysuwaną kanapę, pełniącą funkcję spania. Narożnik ma być meblem na lata i warto, byśmy byli zadowoleni z jego zakupu.
  4. Wykonanie: nie bez znaczenia jest solidne wykonanie mebla. Dokładne obszycia, równo wszyte zamki w pokrowce poduszek, elegancko wyprofilowane podłokietniki, solidne nóżki, dobre naciągnięcie tkaniny – to wszystko ma znaczenie. Jeśli przed zakupem nie zwrócimy na te elementy należytej uwagi, może się okazać, że przez lata mebel będzie drażnił nas jakąś niedoróbką.
  5. Estetyka: ostatnim, ale nie mniej ważnym elementem w tym zestawieniu jest estetyka wykonania narożnika. Ogromna dostępność tkanin obiciowych sprawia, że z łatwością dostosujemy wygląd naszego narożnika, do salonu. Możemy wybierać nie tylko różnorodne kolory, ale także zdecydować o fakturze, czy gęstości splotu tkaniny. Dla bardziej wymagających klientów niektóre salony meblowe są skłonne sprowadzić wyjątkowe tkaniny specjalnie na zamówienie. Nie bójmy się zatem trochę powybrzydzać. Narożnik ma być przecież centralnym meblem w naszym salonie i warto, byśmy byli z niego zadowoleniu w stu procentach!

Post Comment