Panele fotowoltaiczne cieszą się dużą popularnością w Polsce. Naziemne konstrukcje fotowoltaiczne zamieniają promieniowanie słoneczne w energię elektryczną. Instalacja takich paneli fotowoltaicznych jest podłączona do gospodarstwa domowego. Dzięki temu można skutecznie obniżyć rachunki za zużycie prądu elektrycznego. Wolnostojące konstrukcje fotowoltaiczne wykorzystywane są także do oświetlenia domu oraz ogrzania wody. Energię, którą pozyskamy za sprawą fotowoltaiki, możemy zużywać na bieżąco lub magazynować. W zależności od rodzaju i mocy, jakie posiadają nasze instalacje fotowoltaiczne możemy pozyskać mniej lub więcej energii.
Bezpieczna konstrukcja naziemna do paneli fotowoltaicznych
Panele fotowoltaiczne to ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie, które będzie nam służyło wiele lat. Właśnie dlatego wybierając panele warto zdecydować się na urządzenie bezpieczne, niezawodne, a także odporne na różnorodne warunki atmosferyczne lub zmieniające się temperatury. Nie mniej istotna jest sama konstrukcja naziemna do paneli fotowoltaicznych. Jest to gotowa konstrukcja wsporcza wbita w grunt, która może być jednopodporowa lub dwupodporowa. Naziemne konstrukcje do paneli fotowoltaicznych dźwigają na sobie określoną liczbę paneli zamontowanych w układzie pionowym lub poziomym.

Cechy, które powinna spełniać konstrukcja pod fotowoltaikę
Konstrukcja pod fotowoltaikę powinna być wykonana z dobrej i wysokogatunkowe stali ocynkowej. Jej grubość powinna wynosić około 3 mm. Poszczególne elementy całej konstrukcji łączone są za pomocą specjalnych śrub odpornych na rdzę. Nie bez znaczenia jest również ich twardość. Tak mocna konstrukcja zagwarantuje stabilność, trwałość i możliwość użytkowania systemu przez wiele długich lat. Konstrukcje naziemne powinny mieć zamontowane na sobie panele fotowoltaiczne pod kątem trzydziestu stopni.
Jak wygląda montaż konstrukcji?
Konstrukcja wolnostojąca fotowoltaika to świetne rozwiązanie, jeśli chcemy prowadzić gospodarstwo, które pozyskuje własną energię. Jeśli chcemy postawić ją u siebie musimy stworzyć i zamówić spersonalizowany projekt dopasowany do naszych potrzeb. Poszczególne elementy są prefabrykowane. Zamówiona konstrukcja przyjeżdża na miejsce inwestycji w częściach gotowych do montażu. Każdy z elementów jest odpowiednio dobrany, a więc montaż przebiega szybko i sprawnie. Instalacja paneli fotowoltaicznych na specjalnej konstrukcji ma wiele zalet. Przede wszystkim cechuje ją bardzo łatwy i wygodny dostęp do wszystkich elementów instalacji. Kiedy panele są umieszczone np. na dachu dużo ciężej jest się do nich dostać. Zaletą montażu naziemnego jest także dowolność w kwestii doboru miejsca. Konstrukcję możemy postawić w kącie, lub na mniej uczęszczanej części działki.